„ Posezení s přáteli“

21.02.2012 07:25

Tradičně  každým rokem, v předvánočním čase, pořádá náš dětský domov  vánoční besídku s názvem „ Setkání s přáteli“. To letošní se konalo 15. prosince 2009 v sále Obecního domu v Ludgeřovicích.

Po obědě jsme se začali slavnostně oblékat a naše tety a strejdové nám pomáhali s přípravou.  A už je tady autobus a odjíždíme. Podle štěbetání a úsměvů to vypadá, že se moc těšíme. Při vstupu do sálu si nemůžeme nevšimnout nádherného vánočního stromu od pana nadlesního Jiřího Holaina. Sedáme si ke svátečně prostřeným stolům a snažíme se uklidnit tak, jak to má u sváteční příležitosti být. Sledujeme slavnostní program, který uvádí pan  Oldřich Gbelc z rádia KISS Morava. Dále účinkují žákyně tanečního oddělení ZUŠ Hlučín, studenti 6. ročníků tanečního oddělení Janáčkovy konzervatoře Ostrava pod vedením pana prof. Ivana Huricha a zajištěním paní profesorky Věry Vojtkové. Také nás pobavily mažoretky STAR ze Střediska volného času v Ostravě-Hrabůvce. Vánočními písničkami a básničkami přispěli  i naše děti.

O báječné pohoštění se nám postarali pánové  Marek a Ivo Myslivcovi z Restaurace Obecní dům Ludgeřovice a pan Mario Bubeníček z AQM Bohumín.  Naše nedočkavé oči sledují hromadu dárků pod vánočním stromečkem, jeden po druhém si děti pro ně chodí a těší se z nich.

Zato můžeme poděkovat sponzorům: ÚMOb- Slezská Ostrava, HSBC Bank PLC Ostrava, PEGATRON Czech s. r. o. Ostrava-Hrabová, Kaufland – nákupní centrum Karolína Ostrava, Český rozhlas TANGO Havlíčkův Brod, Hayes Lemmerz Autoškola a. s. Ostrava-Kunčice, Velkoobchod Zajac s.r.o., pan Mgr. Jiří Mach EMCO s.r.o., paní Emilia Hojdanová  Artpap s. r. o., studenti Jazykové školy HELLO Ostrava, RESPIRO UTOPIA DESING s. r. o. Ostrava-Poruba, pan Vladislav Dobeš s manželkou, paní Dagmar Stáňová, paní Eliška Dvorská, paní Burdiláková, pán Jiří Holain a paní Kočárková. Někteří  z nich strávili  s námi moc hezké a milé odpoledne.

 V družné zábavě čas běží rychleji a nám se vůbec nechce zpátky do domova. Všem, kteří nám připravili nádherné odpoledne moc děkujeme.

 Děti a zaměstnanci DD Na Vizině

Fotogalerie: „ Posezení s přáteli“