Den s hasiči

21.02.2012 08:43

Je sobota 17. 5. 2008. Venku je nádherné počasí, krásně teploučko, které přímo láká vyrazit ven. Proto se i my vydáváme k Hasičské zbrojnici v Ostravě-Heřmanicích na akci sponzorovanou statutárním orgánem města Slezská Ostrava, které jako host zastupovala paní inženýrka Jiřina Galíková.     

Přicházíme a už z dálky vidíme hasičské auto s výsuvnou plošinou, poskytnuté záchranným systémem Ostrava-Fifejdy. První z nás se s její pomocí dostávají do výšky a chválí si krásný rozhled. Nikdo se však nebojí.  

Chvíli si hrajeme na místním hřišti a už je tu připravený oběd. Moc nám chutnal. Za něj i za další program děkujeme Sboru dobrovolných hasičů Ostrava – Heřmanice. Zejména bychom chtěli poděkovat bratrům Kosovým. Představili nám hasičské auto a řádně nás zkropili. Všem se to moc líbilo. Akce tak měla nejen herní, ale hlavně osvětový charakter. Děti získaly představu o fungování hasičského sboru a náplni jeho práce.

Hezké odpoledne pokračuje soutěžemi, které si pro nás připravili tety a strejdové z našeho dětského domova.Tečkou je sladká odměna od sponzorů pro každého z nás. Ještě si pochutnáváme na skvělých grilovaných klobásách pánů hasičů.

I když se nám nechce, je čas vydat se na cestu zpátky. Ještě jednou všem moc děkujeme za překrásný den plný her i informací.

 

                                                                       Děti DD Na Vizině

Fotogalerie: Den s hasiči