Den dětí – oslava MDD na Hadince 2008

21.02.2012 08:45

Každým rokem jezdíme oslavit „Den dětí“ v rekreačním středisku Hadinka. Celou akci zajišťovalo vedení domova. Všichni se těšili na pobyt a hlavně na program, který pro nás připravili naši vychovatelé. Letos byl tak trochu tajemný, nikdo nám ho předem neprozradil a tak to naše čekání, stále tajemné, se mohlo naplnit.

Po příjezdu na Hadinku nás všechny čekalo trochu povinností – ubytovat se. Potěšil nás dobrý oběd, a to řízek s bramborovým salátem. Odpoledne starší děti připravovaly ohniště a dřevo na večerní opékání buřtů. Menší děti malovaly křídou na asfalt a vznikly tak nádherné barevné obrázky. Odpolední program zpestřil fotbalový zápas s dětským domovem z Melče.Byl vynikající – zvítězili jsme. Večerní táborák s opékáním a programem jednotlivých rodinných skupin, který si děti sami připravily, byl plný her a písniček a zakončil první den. V nočních hodinách, po táboráku, nás ještě čekala označená trasa noční hry, kdy jsme se na cestě setkaly se strašidly. Ještě dlouho do noci se povídalo o tom, jak to kdo zvládl.

Druhý den dopoledne bylo domluveno důležité fotbalové utkání ZŠ Komenského  ve Vítkově. I přes velkou podporu a povzbuzování se nám nepodařilo vyhrát. Program pokračoval pěší turistikou – hledáním pokladu. Dalším zážitkem pro nás bylo smažení vaječiny, kterou jsme s chutí snědly, neboť po sportovním klání a procházce po lese nám pořádně vytrávilo. Do tábora jsme se vrátily až na večeři. Další program, který byl připraven nás také potěšil, kdy jsme si mohly na obličej malovat masky a dále soutěžit v karaoke. Na závěr dne nás čekala diskotéka. Příjemně unaveným se nám dobře a rychle usínalo.

Třetí den dopoledne nás mile překvapilo setkání s motorkáři. Už třetím rokem nás fascinovala prohlídka  silných „ strojů“ a rychlá jízda.  „ Strejdové“ motorkáři si s námi ještě popovídali ,  zahráli jsme si vybíjenou , rozdali dárečky a po obědě se rozloučili. Strávili jsme moc pěkné dopoledne.

Za zajištění této krásné akce a organizaci děkujeme především vedení  DD p. řediteli a p. zástupkyni, vychovatelům, ale taky  sponzorům. Patří mezi ně především Úřad městského obvodu Slezská  Ostrava, Bc. Eva Kafková a její kolektiv z České spořitelny,a.s., kteří pro děti darovali ceny do soutěží , dárky ke Dni děti apod.

Dále pak p. Ing. Alle Ostárkové z potravinářské fa.  Hamé a p. Mgr. Jiřímu Machovi z EMCA spol. s r.o , kteří nás vybavili  výrobky svých firem ,ze kterých nám naše paní kuchařinky připravovaly nejednu dobrou svačinu.

Nebýt všech těch , kteří nás podpořili  a pochopili, nemohly bychom prožít tyto nádherné chvíle, na které budeme vzpomínat a zase se  za rok těšit.

Jako děti, které nemají rodinu, jsme mohly jako ostatní oslavit MDD jenom díky těm, kteří nás mají rádi a bylo to fantastické.

Děkujeme.

 

Děti DD Na Vizině

ve  Slezské Ostravě

Fotogalerie: Den dětí – oslava MDD na Hadince 2008