Vánoční besídka

21.02.2012 08:52

Dlouho před Vánoci jsme řešili s dětmi dilema. Existuje Ježíšek, nebo ne. Děti svá těšení na vánoční svátky, stromeček i dárečky vměstnaly do otázek. Budou dárečky? Bude stromeček? Kolikrát se ještě vyspíme? Otázky nebraly konce. Ježíška jsme vyřešili společným zjištěním, že musí existovat, když nosí dárky.

Pro tu krásnou atmosféru Vánoc se snažily přičinit svými dětskými silami při výrobě dárků, tvoření ozdob na společný vánoční stromeček, balení symbolických dárků pro své tety, strýce, kamarády i rodiče. Společné návštěvy předvánočních akcí a pečení cukroví, které provonělo náš dětský domov, začarovalo čas, a skokem tu byla každoroční vánoční besídka, která se konala ve společenském domě v Ludgeřovicích  18.12. 2008. Pro tento účel propůjčený  sál  společenského domu, který nám každoročně zapůjčuje  zdarma obecní úřad v Ludgeřovicích.

Ve společenském domě nás mile přivítala hezká vánoční výzdoba, kterou jsme narušili stromečkem našich dětí s vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Jím jsme chtěli s dětmi poděkovat všem lidem, kteří nám byli nápomocni s organizací, sponzorskými dárky i za kousek srdíčka skrytého v každé z mašliček na dárcích.

Po slavnostní večeři jsme se chtěli pochlubit našim sponzorům, hostům, všem tetám i strýcům z našeho domova, jací jsme šikulové a šikulky, a proto jsme předvedli divadelní představení. Trpaslíci, kašpárci, princezny z pohádky, dívky v taneční kreaci , chlapci se svými vědomostmi, písničky. Vše dlouho před Vánocemi nacvičováno.

Publikum ani nestačilo vstřebat veškerou tu nádheru, když je vystřídali tanečníci Janáčkovy konzervatoře , posléze mažoretky se svým doprovodným představením a dětské taneční páry klubu Kysučan z Hlučína.

Děti už dávno pokukovaly po dárcích pod stromečkem, a když byla nadílka rozdělena, objevily se v očích dětí jiskřičky radosti a spokojenosti ze splněných přání. Večeři jsme ukončili soutěžemi, diskotékou a loučením s hosty.

 Děkujeme všem, kteří nám umožnili dětem vynahradit, na chvíli, slavnostní chvilky, které děti v přirozené rodině zažívají u vánočního stromku.             

Fotogalerie: Vánoční besídka