Vánoce chata Soláň - 2008

21.02.2012 08:51

Letošní Vánoce jsme strávili v horské chatě Soláň ve Velkých Karlovicích.

Jeli jsme s naší tetou a dvěmi studentkami. V Ostravě to vůbec nevypadalo, že za pár dní mají být Vánoce, pršelo a žádný sníh. Ale jenom co jsme dojeli pod kopec Soláně začal se na cestě a na stráních objevovat sníh. A sněhu se stoupáním autobusu přibývalo. Když jsme dorazili na místo čekal na nás strejda ředitel. Sněhu bylo tolik, že nás řidič málem vysadil a k chatě bychom museli pěšky. Nakonec to ale zvládl. Chata byla celá dřevěná, krásná a pohádkově zasněžená. Ubytovali jsme se v dřevem obložených pokojích a poschoďových postýlkách i pro čtyři děti. Všude to krásně vonělo.

Každý den jsme jezdili na kopci za chalupou na saních a bobech. Věci jsme sušili u velkého krbu v jídelně, kde bylo krásně teplo a mohli jsme zde proto chodit jen v tričkách. V jídelně jsme také s tetou tvořili Vánoční dekorace, výzdobu, zdobili stromeček a dívali se na pohádky. Protože Vánoce jsou také o hodování, dosyta jsme si užili i jeho. Od rána do večera byly na stole připraveny pochutiny – ovoce, salámy, sýry, marmelády, pečivo, cukroví. A obědy a večeře byly tak výborné, že jsme už ani nemohli sníst balíčky sladkostí, které jsme dostali od tet. Ty jsme si skoro všichni vezli domů.

Také jsme chodili na procházky a na několik kilometrů vzdálenou sjezdovku, kde to parádně jezdilo na saních.

Na Štědrý den jsme si vše pěkně nazdobili, připravili a ustrojili se na večeři. Po přednesení přípitku jsme se pustili do výborného jídla a pití. Poté jsme si rozdávali dárky. Každý jich dostal hned několik a tak našel každý vždy to co si přál. Radovali jsme se i s dárku ostatních a společně jsme si je prohlíželi a hráli si s nimi.

Odjíždět se nám odsuď nechtělo a moc si všichni přejeme zde zase přijet.

Děkujeme všem, kteří se o nás o těchto nejkrásnějších svátcích v roce tak krásné a pilně starali.

Fotogalerie: Vánoce chata Soláň - 2008