Místní kolo soutěže MISS DD 2010

21.02.2012 07:09

Cílem této akce, kterou jsme uskutečnili 12.2.2010 v Kulturním domě v Ostravě-Muglinově, bylo vybrat nejkrásnější dívku našeho dětského domova ve věku od 13-ti do 18-ti let.

Do soutěže se nám přihlásilo šest soutěžících. Děvčata si musela nacvičit volnou disciplínu, naučit se promenádu v plavkách a ve společenských šatech. Některá si vůbec poprvé vyzkoušela chůzi v lodičkách či v dlouhých společenských šatech. Zážitkem pro zúčastněné byla také návštěva kadeřníka a stylisty p.Jaroslava Polláka, který děvčata již týden před soutěží barvil a stříhal, aby si tak připravil vlasy pro samotnou soutěž.

V den konání akce jim vytvořil originální účesy a p.Pavla Pavlištíková z firmy AVON se svými asistentkami soutěžící dívky nalíčila v tónu jejich večerních šatů. Z našich šesti holek se rázem staly slečny a byla na nich znát i nervozita. Pak děvčata pozorně poslouchala rady dvou studentek ze Střední školy uměleckých řemesel v Ostravě-Zábřehu, odkud jsme měli zapůjčeny šaty pro závěrečnou promenádu. Obě měly zkušenosti s módními přehlídkami a Michaela Dihlová i se soutěžemi krásy, jelikož byla 2. vísemiss Miss Junior Europe 2008, a tak mohla děvčatům poradit různé finty, jak chodit po molu a nezakopnout a co platí na porotu.

Galavečer zahájil p.ředitel Mgr.Palkovič a celou soutěž moderoval p. Oldřich Gbelec ( PR a marketing rádia KISS Morava s.r.o.). Po úvodních famfárách děvčata sebrala všechnu svoji odvahu a předvedla se v celé své kráse. Jejich vystupování posuzovala nezávislá porota, ve složení zástupců Městské policie Ostrava, zástupců Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, zástupce firmy Avon a rádia Kiss, která se v závěru shodla, že:

MISS DD Na Vizině pro rok 2010 se stává Miriam Nováková,
1. vícemiss je Lucie Barvová
2. vícemiss je Žaneta Bandyová

Diváci si mohli zvolit svou MISS Sympatie a tou se stala Marie Schönová. Všech šest soutěžících převzalo ceny od sponzorů. V průběhu večera mohli diváci vidět dnes již historický společenský tanec „česká beseda“ v provedení absolventů taneční školy TEP Evy Pekárkové a také dva vstupy country tanců skupiny „Zelená 14“.

Celý večer měl slavnostní nádech a pro diváky i soutěžící byl velkým zážitkem. Při vyhlášení vítězky nechyběly ani upřímné slzičky a děvčata si odnesla nové a nevšední zkušenosti. Vítězka našeho místního kola, kterou slavnostně korunoval ředitel dětského domova a vyhlášení Miss svým potleskem doprovodili i ostatní soutěžící a všichni přítomní diváci, se dále zúčastní finálového klání XI. ročníku soutěže dívek z dětských domovů MISS DD 2010, které se koná 15.května ve Strakonicích.

Celá akce se uskutečnila pod vedením Dětského domova Na Vizině za podpory Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava a dalších sponzorů. Velké díky patří rádiu Kiss , které soutěž moderovalo a připravilo ceny pro vítězky. Všem sponzorům, účastníkům a soutěžícím patří poděkování a pozvání na další ročník.

 

teta Šárka

Fotogalerie: Místní kolo soutěže MISS DD 2010