Ateliér

21.02.2012 07:16

Již v srpnu 2008 jsme v domově nově zřídili a vybavili místnost vhodnou pro výtvarnou tvorbu a zahájili tak s dětmi zájmovou činnost. V nově vzniklém ateliéru nejen malujeme a vyrábíme dárečky či přáníčka, ale taky se snažíme pracovat metodami, které dětem rozvíjí osobnost a fantazii. Snažíme se, aby se výtvarná tvorba dětí stala jedním z jejich výrazových prostředků, a aby díky prožitkům v ateliéru rozvíjely svou osobnost a sebedůvěru.

Navštěvujeme dětské výtvarné ateliéry, které pořádá pro rodiče (i tety) s dětmi již pravidelně v Galerii Dole Antikvariát Fiducia, vždy při příležitosti zahájení nové výstavy. Občas také vyrazíme prohlédnout si nějakou výstavu sami, načerpáme zde spoustu inspirace a pak na její téma tvoříme v našem ateliéru. Pravidelně se účastníme mnoha výtvarných soutěží, kde naše děti získávají i cenná umístění.

Posledním úspěchem bylo např. ocenění menších dětí Erika Veľkého a Dominiky a Denisy V nových v soutěži pořádané každoročně SVČ Ostrčilova ke Dni Země „Příroda volá SOS“. Také jsme zaslali se staršími dětmi obrázky do soutěže „Evropa proti chudobě“, kde se umístil Radim Kašpar mezi prvními deseti, kteří vyhráli dvoudenní pobyt v Praze, který si moc užil. V Praze jej čekalo ubytování v luxusním hotelu, procházka Prahou, slavnostní předání cen na Staroměstském náměstí, workshopy: výtvarná dílna a „můj plán proti chudobě“ v Evropském domě, kde jsme se setkali také se zástupci Evropské komise.

 Tímto děkujeme všem za ocenění, které děti v soutěžích získávají, jelikož je to pro ně cenná a motivující zkušenost a každý pocit úspěchu rozvíjí pozitivně jejich osobnost.

                                                                                  Teta Šárka